Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipinach
http://splipiny.superszkolna.pl

16 maja 2019 14:02 | Aktualności

DLA MARCELINY

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipinach miała przyjemność dołączyć do akcji charytatywnej pod nazwą „PoMocMaMoc” organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące, Społeczne Gimnazjum i Szkołę Podstawową im. św. Barbary w Chodzieży. Tegoroczną bohaterką była uczennica naszej szkoły – Marcelina, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Całe wydarzenie podzielone było na dwa dni. W piątek 5 kwietnia można było zwiedzić budynek I LO, gdzie odwiedzający odkrywali różne części Stumilowego Lasu, np. Chatkę Kubusia Puchatka, Dom Sowy, Norę Królika. Następnie korowód przebranych postaci związane ze światem Kubusia Puchatka przeszedł do Chodzieskiego Domu Kultury. Tam odbył się Koncert Charytatywny pt. „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, który swoimi występami uświetnili uczniowie tych czterech szkół. Widzowie mogli zobaczyć wzruszające prezentacje, ciekawe scenki przedstawiające przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, przepiękne piosenki oraz finałowy taniec wykonany przez uczniów naszej szkoły.

                W sobotę odbył się III Bieg Charytatywny „Biegniemy dla Marceliny”, w którym udział wzięło 119 dzieci i 212 dorosłych. Tego dnia dopisała pogoda, uczestnicy oraz sponsorzy. Wszystko to złożyło się na niesamowity wynik – padł rekord. Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie ogromne zaangażowanie organizatorów i wielkodusznych sponsorów. Podziękowania należą się każdemu, kto zostawił tam cząstkę siebie pomagając Marcelinie.

Zdjęcia: