01 października 2015 21:03 | Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach  rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w kaplicy  w Lipinach, której przewodniczył ks. Marcin Winkiel. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, zaproszeni goście i nauczyciele udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej szkoły rozpoczął się apel.

Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy 6., Maja Dudziak. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Janina Szlufarska – Kłosek, która bardzo serdecznie przywitała uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych. Podkreśliła, że przed nami 10 miesięcy pracy, często bardzo wytężonej. Zachęciła do podejmowania wysiłku, do wyznaczania sobie celów. W celu zwiększenia motywacji, dyrektor szkoły przywołała słowa Walta Disneya – „Jeśli potrafisz marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. Na koniec, wraz z przewodniczącą Rady Rodziców, panią Grażyną Maciołek, wręczyła drobny podarunek uczniom, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Następnie głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Margonin, pan Janusz Piechocki. Zapewnił ona zgromadzonych o wsparciu organu prowadzącego i również życzył uczniom i nauczycielom wysiłku zakończonego sukcesem. Na koniec głos zabrał absolwent naszej szkoły, a aktualnie przewodniczący Rady Miast i Gminy Margonin, pan Piotr Ścibura. Poinformował on o nagrodzie ufundowanej mającej na celu podniesienia zainteresowania aktywnością fizyczną młodych ludzi. Życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Po krótkim montażu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, a zaproszeni goście na poczęstunek.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.