01 października 2015 21:10 | Aktualności

BO UCZYĆ SIĘ WARTO ...

3 września 2015 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Spotkanie z absolwentem - bo uczyć się warto, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Do tej pory mięliśmy zaszczyt  gościć: panią Zofię Jankę, pana Tomasza Kaczubę, pana Grzegorza Stachowiaka, pana Henryka Stokłosę i państwa Halinę i Piotra Ściburę.

Bohaterem tego spotkania był absolwent rocznika 2000 inż. mgr Grzegorz Duszejko. Pan Grzegorz Duszejko studiował na Politechnice Poznańskiej kierunek Automatyka i Robotyka oraz InvoTech (Telekomunikacja z Informatyką) na Uniwersytecie w Stuttgarcie. Obecnie mieszka w Austrii, w cudownej okolicy, ograniczonej przez góry, które jak mówi kocha. Pracuje w dużej, międzynarodowej firmie elektronicznej OMICRON, a praca sprawia mu ogromną satysfakcję. Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom naszego gościa na temat szkolnych wspomnień, ówczesnych zainteresowań, sukcesów szkolnych, kolegów i koleżanek z klasy. Absolwent podkreślał, że warto  zdobywać wiedzę, nabierać doświadczenia, aby w przyszłości być człowiekiem usatysfakcjonowanym i spełnionym, kimś, kto spoglądając wstecz powie: udało się. Sugerował kłaść nacisk na naukę języków obcych  (sam biegle włada językiem niemieckim i angielskim), gdyż ich znajomość nie tylko pomaga znaleźć dobrą pracę, ale i nawiązać międzynarodowe znajomości i przyjaźnie. Nasz gość pokazał  uczniom, jak można aktywnie spędzać czas wolny. Mówił o swojej wyprawie rowerowej na Gibraltar, wspinaczce górskiej, skokach spadochronowych i sztuce walki Capoeira, która wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością (dodatkowo wszystko urozmaicił przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną).  Na zakończenie spotkania gość odpowiadał na pytania uczniów.

W imieniu uczniów i nauczycieli za przyjęcie zaproszenia  podziękowała Agnieszka Słomka. Spotkanie z tak młody absolwentem, który odniósł już zawodowy sukces, jest przykładem, że wiele można osiągnąć dzięki wytrwałości, zaangażowaniu i pracowitości.