09 października 2015 12:30 | Aktualności

CZY BYCIE BURMISTRZEM TO TRUDNA PRACA?

Odpowiedź na to pytanie mogli usłyszeć uczniowie SP w Lipinach podczas spotkania z włodarzem Margonina, panem Januszem Piechockim. Specyfiką pracy burmistrza (i nie tylko) zainteresowani byli wszyscy uczniowie. Dzięki uprzejmości pana Piechockiego dzieci mogły dokładnie zwiedzić siedzibę władz lokalnych, odwiedzić wszystkie komórki jednostki samorządu terytorialnego. Uzyskali informacje o zakresie działań poszczególnych osób (kierowników, skarbnika), a także poznali sposoby powoływania władz. Najwięcej emocji wywołały liczby związane z budżetem gminy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a na pamiątkę wizyty uczniowie otrzymali książkę o Powstaniu Wielkopolskim na Ziemi Chodzieskiej.

Po spotkaniu z burmistrzem uczniowie udali się do Urzędu Stanu Cywilnego, by i tam zapoznać się z katalogiem działań jednostki.

Na zakończenie uczniowie udali się pod pomnik „Poległym za wolność”, by w ten sposób oddać hołd poległym w rocznicę napaść żołnierzy ZSRR na Polskę.