09 października 2015 12:39 | Aktualności

ŚWIAT MUZYKI

W ramach obchodów Światowego Dnia Muzyki uczniów SP w Lipinach odwiedzili muzycy – państwo Natalia i Konrad Rogińscy. Wprawdzie nie po raz pierwszy byli gośćmi  naszej szkoły, jednak ich wizyta wywołała niemałe poruszenie wśród uczniowskiej braci. Ogromne zaangażowanie i pasja z jaką opowiadają o muzyce, jej tworzeniu i słyszeniu w niejednym uczniu odkrywają zapał do realizowania się  w tej dziedzinie sztuki.

Tym razem – dzięki sugestiom państwa Rogińskich – uczniowie mogli dostrzec muzykę w swoim najbliższym otoczeniu. Dzięki wielu muzycznym instrumentom pan Rogiński przeniósł dzieci do odległych krain azjatyckich i afrykańskich.

Jednak największą atrakcją okazały się instrumenty wykonane przez pana Konrada. Niemałe zdumienie pojawiło się na twarzach uczniów, gdy usłyszeli dźwięki wydobywane ze zwykłych rur kanalizacyjnych, garnków czy kieliszków. Był to dla nich dowód na to, że muzykę można wyczarować z każdego przedmiotu, nawet ze zwykłej, plastikowej rurki uszczelnionej pszczelim woskiem.

Takie spotkania z pewnością rozwijają kreatywność młodych ludzi i pozwalają poznać przez nich obszary, do których dostęp mają ograniczony.