09 października 2015 12:42 | Aktualności

WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 30.09.2015 roku uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Beatą Duszejko i rodzicami odbyli wycieczkę do Poznania.

Pierwszą atrakcją był przejazd szynobusem. Wybór ten nie był przypadkowy, ponieważ wielu uczestników wycieczki nie miało okazji wcześniej podróżować tym środkiem transportu. Po dotarciu na miejsce cała grupa wybrała się do Parku Cytadela, gdzie odwiedziła Muzeum Zbrojenia. Muzeum w swoich zbiorach posiada okazałą kolekcję sprzętu wojskowego.  Znajdują się tam czołgi, samochody, samoloty, śmigłowce oraz armaty. Ekspozycja okazała się dla uczniów niezwykle ciekawa. Z okazji przypadającego akurat tego dnia Święta Chłopca, wszyscy małoletni uczestnicy wycieczki mogli zasiąść za sterami czołgu. Po zrobieniu pamiątkowych fotografii oraz spacerze alejkami parku, uczestnicy wycieczki udali się tramwajem na Stary Rynek, aby w samo południe przyjrzeć się trykającym koziołkom. Kolejnym celem było Muzeum Rogalowe. Tam w ciekawy sposób przedstawiono uczestnikom wycieczki elementy historii Poznania tj. rogale marcińskie, gwarę poznańską oraz koziołki. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, biorąc udział w wyrobie tradycyjnych rogali. Atrakcją dla uczniów okazała się też wizyta w zbudowanej w stylu barokowym Farze poznańskiej przy Starym Rynku. Podczas wycieczki nie zabrakło oczywiście czasu wolnego, który dzieci spożytkowały na kupienie pamiątek oraz wizytę w Mc Donald’s.

Na zakończenie pozostał jeszcze przejazd tramwajem, czyli poznańską „bimbą” w okolice dworca kolejowego Garbary, skąd cała grupa wycieczkowa odjechała szynobusem do Wągrowca.