21 października 2015 14:23 | Aktualności

ŚLADAMI PATRONA

Każdego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach uczestniczą w zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Jest to wydarzenie niezwykłe, ponieważ w jednym miejscu spotyka się kilkaset uczniów złączonych myślą i nauką swojego patrona. Ogromne wrażenie robiły poczty sztandarowe szkół z całej Polski  zgromadzone na murach klasztoru.

Po spotkaniu pod wałami Jasnej Góry uczniowie szkoły udali się do Krakowa. Tam – dzięki niezwykłej wiedzy pani przewodnik – młodzież zwiedziła najatrakcyjniejsze miejsca byłej stolicy oraz miejsca związane z Janem Pawłem II. Uczniowie mogli przejść korytarzami byłych królów, zobaczyć miejsca ich koronacji. Bezwarunkowym miejscem wycieczki był oczywiście Pałac Biskupi– siedziba kurii metropolitarne z osławionym „oknem papieskim” przy ul. Floriańskiej, z którego niejednokrotnie papież przemawiał do młodzieży. Ponadto uczniowie usłyszeli na żywo krakowski hejnał, podziwiali dzieło Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Jednak najwięcej emocji wzbudziła kopalnia soli w Wieliczce. Schodzenie w głąb ziemi, solne rzeźby i podziemne jeziora robiły wrażenie na młodych turystach.

Ilość zwiedzanych miejsc, niesamowite historie przewodników i mnóstwo emocji na pewno spowodują, że wycieczka ta na długo zostanie w pamięci uczestników.