18 listopada 2015 14:42 | Aktualności

ŚNIADANIE DAJE MOC

Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej  w Lipinach przystąpili do ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”. Zgodnie z przysłowiem „Śniadanie zjedz jak król, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi” nawet dzieci wiedzą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. To ono właśnie daje moc, energię do nauki i siłę do zabawy. Pozwala dzieciom lepiej skoncentrować się  podczas lekcji.

6 listopada, w ogólnopolskim dniu pod hasłem „Śniadanie daje moc” uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Justyny Gallas i Beaty Duszejko  przygotowywali zdrowe posiłki. Dzieci wyczarowały wspaniałe, kolorowe kanapki, które z pewnością swym wyglądem zachęcały do jedzenia. Wszyscy spisali się na medal. Wspólne przygotowanie śniadania, a później wspólna jego degustacja bardzo się wszystkim podobała.