18 listopada 2015 15:18 | Aktualności

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach uczcili ten wyjątkowy dzień uroczystym apelem. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IV-VI.

W krótkim montażu słowno – muzycznym uczniowie mieli okazję usłyszeć o drodze Polaków do odzyskania upragnionej wolności. Narratorem całej opowieści był orzeł, który  przedstawiał koleje losów walki naszych przodków o przywrócenie ojczyzny na mapę Europy.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Janina Szlufarska – Kłosek. W krótkim wystąpieniu dyrektor przypomniała o naszym patriotycznym obowiązku uczestniczenia w obchodach tego święta, o wywieszeniu flag i przybliżyła nazwiska osób, które za ojczyznę oddały życie. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. W krótkich scenkach i podczas recytacji wierszy uczniowie starali się oddać ówczesną atmosferę i emocje ludzi tworzących wówczas państwo polskie.

Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem, dlatego można mieć nadzieję, że te daty i nazwiska utkwią zebranym w pamięci.