03 stycznia 2016 17:06 | Aktualności

Z MAŁYM PASTUSZKIEM DO BETLEJEM

18 grudnia 2015 r., już po raz osiemnasty, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach uczniowie przedstawili Jasełka. W tym roku do stajenki prowadził  Mały pastuszek, który pokazał, że najwięcej Bogu dajemy, gdy dzielimy się z innymi.

Po przedstawieniu rozstrzygnięto  świąteczne konkursy i podsumowano zbiórkę żywności zorganizowaną przez Koło Misyjne. Następnie do świątecznie nakrytych stołów zasiedli: uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Wśród gości byli: proboszcz parafii Świętego Wojciecha w Margoninie – ks. Rafał Wnuk, przewodniczący Rady Miasta i Gminy  Gołańcz- pan Józef Ryłko, radny i sołtys wsi  Lipiny - pan Adam Rogacki, przyjaciele szkoły – pani Janina Cajske i pan Konrad Rogiński, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Wszystkim zebranym życzenia świąteczne złożyła pani dyrektor, Janina Szlufarska-Kłosek,     głos zabrali także zaproszeni goście.

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu, przy którym symbolicznie podzielili się opłatkiem.

Na zakończenie spotkania przybył Gwiazdor i Śnieżynka, którzy obdarowali wszystkich milusińskich prezentami  ufundowanymi przez Radę Rodziców.