08 maja 2016 20:51 | Aktualności

BO KOBIETA TO "ISTOTA SKOMPLIKOWANA" A ZARAZEM "ANIOŁ WCIELONEJ CIERPLIWOŚCI"

Dnia 7 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach wszystkie kobiety i kobietki obchodziły swoje święto podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Tego dnia odbył się apel przygotowany przez chłopców naszej szkoły, którzy zatańczyli dla płci pięknej niepowtarzalną składankę tańców przy znanych muzycznych hitach. Podczas uroczystości można było pogłębić swoją wiedzę o kobietach i potwierdzić w ten sposób ogólnie znaną prawdę o niewiastach jako „istotach skomplikowanych”, które niełatwo zrozumieć… Uczniowie zaprezentowali dwa skecze, które były wspaniałą lekcją życia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Pierwszy, autorstwa Kabaretu Nowaki pt. „Kobieta i Mężczyzna”, przedstawiał relacje damsko-męskie i w sposób humorystyczny podkreślał, jakim „skarbem” jest kobieta, która pełni rolę „anioła wcielonej cierpliwości”. Kolejne scenki (z repertuaru Kabaretu Hrabi pt. „Kwiaty”) demaskowały przewrotność kobiet. W ostatecznym jednak rozrachunku można było usłyszeć, że choć „kobiety są idealne, to zdarza im się popełniać błędy”. Program zrobił na wszystkich ogromne wrażenie – świetna gra aktorska niektórych uczniów dodatkowo podniosła wartość humorystyczny występów. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia młodzi mężczyźni wręczyli każdej z pań kwiatka i złożyli im najserdeczniejsze życzenia.