08 maja 2016 20:57 | Aktualności

ORTOGRAFICZNE MISTRZOSTWA

Czy jest wśród nas ktoś, kto nie zrobił w życiu „orta”? Odpowiedź jest prosta – nie. Zmagania z polską ortografią to trudność, z która walczą nie tylko uczniowie. W tym roku 10 marca trzech uczniów i pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipinach wzięli udział w powiatowym konkursie ortograficznym pt. „Małe Dyktando Pokutne”. Dyktando zostało przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Wyszynach i miało na celu wzbogacanie wiedzy zarówno z zakresu języka polskiego, jak i kultury i historii naszego regionu. Konkurs był przeprowadzony pod patronatem Rady Języka Polskiego przy prezydium PAN, co dodatkowo podniosło prestiż tego przedsięwzięcia. Tym razem polskiej ortografii stawili nie tylko uczniowie, ale także dyrektorzy szkół powiatu, przedstawiciele władz samorządowych, duchownych oraz instytucji państwowych. Najwięcej trudności przysporzyła uczestnikom interpunkcja i zapis małą i wielką literą. Choć uczniowie naszej szkoły nie zajęli miejsc na podium, to dumni jesteśmy z naszej pani dyrektor, której praca – jako najlepsza – został rozkodowana i wyróżniona. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do pogłębiania zagadek polskiej ortografii.