08 maja 2016 21:00 | Aktualności

WIOSNA - TRZYMAJ FORMĘ

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Lipinach odbyła się impreza na powitanie wiosny. Dzięki staraniom pielęgniarki szkolnej uczniów odwiedziła pani dietetyk Katarzyna Mioduszewska, która opowiedziała o znaczeniu śniadań w życiu młodego człowieka oraz o kaloryczności niektórych produktów. Dzieci i rodzice byli zaskoczeni ilością cukru występującą  w artykułach spożywczych, które nie zawsze okazywały się słodyczami (serki waniliowe, napoje). Następnie uczniowie uczyli się oceniać przytomność, wzywać pomoc dla osób poszkodowanych oraz ułożenia ich w pozycji bocznej. Nauczyciele, którzy uczestniczyli w szkoleniach WOŚP, mogli przekazać najnowsze tendencje w sposobach ratowania życia. W zajęciach uczestniczyły też przedszkolaki, które wyjątkowo chętnie spieszyły udzielać pierwszej pomocy kolegom.

Uczniowie, bezpieczni i pełni wiedzy dietetycznej, wysłuchali jeszcze kilku informacji o obchodach wiosny na świecie, a następnie kolorowym i głośnym korowodem wyruszyli utopić zimowa kukłę. Marzanna szybko spłonęła, więc mamy nadzieję na rychłą wiosnę.