08 maja 2016 21:06 | Aktualności

BO UCZYĆ SIĘ WARTO ...

11 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach  odbyło się już kolejne spotkanie z cyklu Spotkanie z absolwentem - bo uczyć się warto, którego organizatorem jest Samorząd Uczniowski. Tym razem gościliśmy absolwenta inż. Piotra Ossowskiego.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że pan Piotr po ukończeniu naszej szkoły podjął dalszą edukację w Poznaniu. Pracując ukończył szkołę średnią, a potem Wydział Mechaniczny, kierunek Budowy Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Dziś prezes spółki GROS-POL, która specjalizuje się w budowie kotłowni kogeneracyjnych opalanych biomasą. Był założycielem i jest członkiem Polskiej Izby Energii Odnawialnej oraz ekspertem Polskiej Izby Ekologii w dziedzinie ochrony powietrza. Proekologiczną oraz biznesową działalność jego spółki doceniły i nagrodziły zarówno krajowe, jak i zagraniczne instytucje oraz organizacje działające na rzecz ochrony środowiska.

Nasz absolwent z dużym sentymentem wspominał dom rodzinny, kolegów, nauczycieli i naukę w małej, wiejskiej szkole, z której wyruszył, aby realizować swoje ambicje i plany. Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu, aspiracjom i ciężkiej pracy można osiągnąć zawodowy sukces. Sugerował słuchaczom kłaść już teraz ogromny nacisk na naukę języków obcych. Zaakcentował także, że bardzo ważna w życiu jest wiara w drugiego człowieka i dostrzeganie jego potrzeb.

Pan Ossowski wspominał swoje liczne podróże, podczas których odwiedził wszystkie kontynenty świata. Opowiedział uczniom  o swojej wielkiej pasji - historii. Zaprezentował książki własnego autorstwa, w których stworzył niesamowicie bogate drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Na zakończenie spotkania gość odpowiadał na pytania uczniów, podkreślając, że sukces osiąga się dzięki pracy. Wychowankowie naszej szkoły i nauczyciele z dużym zainteresowaniem wysłuchali wypowiedzi absolwenta doceniając jego zawodowe osiągnięcia. Za przyjęcie zaproszenia podziękowała dyrektor szkoły – pani Janina Szlufarska – Kłosek.