08 maja 2016 21:09 | Aktualności

PIERWSZOKLASIŚCI CZYTELNIKAMI

6 kwietnia grono czytelników naszej biblioteki szkolnej powiększyło się o 25 czytelników. Uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników. Zanim jednak do tego doszło zobaczyli krótką scenkę teatralną, której głównymi bohaterami były postacie ze znanych baśni. To właśnie krasnoludki, Kot w Butach czy też Kopciuszek przypominały małym adeptom czytelnictwa o zasadach dbania i szanowania książek. Później uczniowie rozwiązali kilka zagadek, a na koniec uroczyście przyrzekali dbać o książki, sumiennie je czytać i brać udział we wszelkich akcjach czytelniczych. Oby ten entuzjazm i zapał do czytania książek nie zniknął i w przyszłości owocował w postaci świetnie rozumianych wszelakich tekstów.