08 maja 2016 21:11 | Aktualności

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Uczniowie naszej szkoły od 8 lat biorą udział w Programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. Poznanie przez dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważną umiejętnością. Ale to nie jedyna ważna umiejętność, gdyż na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również postawa, pewność co do swoich umiejętności. Dzieci od najmłodszych lat oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są nawyki, a pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Uczniowie naszej szkoły od lat biorą udział w konkursach związanych z pierwszą pomocą. W kwietniu wzięli udział w etapie ogólnopolskim konkursu organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Konkurs polegał na stworzeniu tablicy edukacyjnej podejmującej tematykę ratowania życia ludzkiego. Uczniowie pod kierunkiem p. Justyny Gallas przygotowali pracę konkursową pod hasłem „Ty też ratownikiem możesz być, dzięki Tobie ktoś będzie żyć”. Tablica edukacyjna przedstawia schemat udzielania pierwszej pomocy wzbogacony rysunkami i wierszowanymi tekstami.