08 maja 2016 21:14 | Aktualności

ASTERIX I OBELIX W LIPINACH

Uczniowie naszej szkoły mieli niebanalną wizytę – odwiedzili ich starożytni wojowie. Była to niezwykła lekcja historii! Dzieciom w oryginalny i dowcipny sposób zostały przedstawione najistotniejsze wydarzenia i daty z okresu starożytnego Rzymu, zaprezentowano zbroję i kulturę Celtów. Uczniowie mogli uczestniczyć w scenkach historycznych tworząc najbardziej znaną formację bojową „rzymskiego żółwia” lub walcząc orężem wzorowanym na ówczesnym. Dzieci na własnej skórze poczuli ciężar kolczugi, miecza czy tarczy. Wszyscy zainteresowani byli przymierzaniem hełmów rzymskich i galijskich, nauką walki  bronią białą  oraz symulacją walk.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Okazało się, że  taka lekcja historii z pewnością bardziej przemawia do wyobraźni i świadomości uczniów.