08 maja 2016 21:18 | Aktualności

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Na początku kwietnia w Oleśnicy odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do udziału zgłosiło się 10 szkół podstawowych, w tym nasza z Lipin. Na początku wszystkich uczestników i gości powitał Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego, aspirant Janusz Herba oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnicy – pani Aldona Kuchnowska. Następnie została przeprowadzona część teoretyczna. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań testowych. Kolejny etap turnieju sprawdzał umiejętność praktyczną jazdę na rowerze po torze przeszkód. Ostatnim zadaniem było udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej – tu uczniowie mieli udzielić fachowego  wsparcia osobie, która straciła przytomność oraz opatrzyć ranę na ręce.

Rywalizacja między drużynami do końca była zacięta. Dzięki wiedzy i umiejętności opanowania stresu reprezentacja naszej szkoły – Oliwia Kołodziejczak, Maja Dudziak, Maciej Kidoń i Miłosz Szmyt zajęli III miejsce, gratulujemy!