19 maja 2016 19:55 | Aktualności

PRZYNOSIMY ZASZCZYT I CHLUBĘ NASZEJ SZKOLE

Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona w naszej szkole. W poniedziałek – 16 maja 2016 r. -  od rana uczestniczyliśmy we mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz Rafał Wnuk. Następnie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej naszej szkoły. W obchodach Dnia patrona uczestniczyli: burmistrz MiG Margonin, proboszcz naszej parafii, przewodniczący rady MiG Gołańcz oraz goście z czeskiej gminy partnerskiej – Petrowice. Uroczystość rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową z mottem naszej szkoły: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od ciebie nie wymagali”. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, która podkreślała wagę i odpowiedzialność ciążącą na uczniach szkoły noszącej imię tak wielkiego Polaka. W podobnym tonie wypowiedział się burmistrz Miasta i Gminy Margonin, pan Janusz Piechocki.

Bardzo ważnym momentem uroczystości było rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego „Jan Paweł II – świadek miłosierdzia”. Na pamiątkę tego wydarzenia zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców nagrody książkowe i dyplomy.

Kolejnym punktem zaplanowanego na ten dzień programu był uroczysty apel. Uczniowie oraz zespół wokalny ukazał nam Jana Pawła II jako dowcipnego i pełnego humoru człowieka, obrazująca postać naszego patrona w różnych okresach jego życia, dostarczyła nam również niezapomnianych wrażeń.

Wspólna kawa ze słodkim poczęstunkiem zakończyła ten bogaty w emocje i przeżycia -inny niż zwykle -szkolny dzień.