12 czerwca 2016 22:47 | Aktualności

MATEMATYCZNE POTYCZKI

2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny pod hasłem Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięło udział dziewiętnastu uczniów z klas III i IV szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale również logicznym myśleniem oraz umiejętnością wnioskowania. Komisja konkursowa po sprawdzeniu i ocenie prac przyznał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dwa tytuły Wicemistrzów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas III, tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymała Julia Boguszyńska – uczennica SP w Margoninie, tytuł I Wicemistrza przypadł w udziale Tomaszowi Jankowskiemu, uczniowi SP nr 3 w Chodzieży, natomiast III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymała uczennica SP w Lipinach – Zuzanna Jułga.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Aleksander Sell – uczeń SP w Budzyniu, drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza zdobyła Julia Polcyn z SP w Stróżewie, a III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał Wiktor Burzyński – uczeń SP nr 1 w Chodzieży.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wartościowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Lipinach.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczyła dyrektor szkoły Janina Szlufarska-Kłosek.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z matematyką.