12 czerwca 2016 22:50 | Aktualności

FESTYN RODZINNY

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Lipinach – w sobotę 4 czerwca - bawiła się na festynie rodzinnym. Był on zorganizowany z okazji trzech wyjątkowych świąt: Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca.  Na imprezę przybyli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale wszyscy ci, dla których wspólna, rodzinna zabawa jest wartością, dla których ważne  jest zacieśnianie więzi emocjonalnych między rodzicami a dziećmi. Na scenie na dobry początek wystąpiły dzieci z piosenkami i tańcem. Przyjemnie było posłuchać znanych szlagierów w wykonaniu uczennic szkoły. Następnie rodzice i nauczyciele zaprezentowali znane wiersze dla dzieci, jak „Samochwała” czy „Kwoka”. Jednak najwięcej braw zdobyły uczennice klasy V – Roksana Kolińska i Wiktoria Szymczyk – w skeczach kabaretowych pt. „W namiocie” i „W łóżku”.

Podczas festynu dzieci mogły uczestniczyć w wielu, często nietypowych konkurencjach, np.  nalewanie wody do butelki na czas, rzucanie piłkami w ruchomy cel. Dużo radości sprawiła również konkurencja dla rodzin, w której rodzice i dzieci mogli wykazać się znajomością siebie nawzajem.

Dla każdego, kto poczuł głód, czekało ciasto, grochówka i szare kluchy przygotowane przez rodziców i Stowarzyszenie Mieszkańców Lipin i Dębińca.

Festyn – po raz kolejny – okazał się prawdziwym świętem rodzinnym, w którym wszyscy mogli wspólnie w  atrakcyjny sposób spędzić swój wolny czas. Impreza była udana!