12 czerwca 2016 22:56 | Aktualności

WYCIECZKA DO AFRYKARIUM

10 czerwca 2016 roku uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Lipinach wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. W czasie całodniowego pobytu zwiedzili ZOO oraz Afrykarium, które było główną atrakcją wyjazdu. Spacerując po obiekcie dzieci zapoznały się ze zróżnicowanymi ekosystemami Czarnego Lądu. Największą atrakcję stanowiły wielkie akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich 18m tunel pod  zbiornikiem wodnym. To właśnie tutaj można było oglądać rekiny z boku, z góry i od dołu. Drapieżnikom towarzyszyły płaszczki, żółwie morskie i ośmiornice, które przepływały nad naszymi głowami. W Afrykarium dzieci mogły z bliska oglądać hipopotamy, krokodyle nilowe, dikdiki- najmniejsze antylopy świata wielkości kota oraz pingwiny. Podczas spaceru po Afrykarium i ZOO, dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród uczniów wiele emocji. Szczególnie podobały się im śmieszne małpki, tygrysy, lwy, żyrafy i słonie.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami.  Z pewnością wycieczka pozostanie na długo w ich pamięci.