06 lipca 2016 21:29 | Aktualności

VIII ZJAZD SZKÓŁ IM JANA PAWŁA II

19.05.2016 r. delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły (poczet sztandarowy – Weronika Gniot, Oskar Wysogląd, Oliwia Kołodziejczak, Dyrektor Szkoły Janina Szlufarska- Kłosek     i p. Joanna Jagodzińska) uczestniczyła VIII Archidiecezjalnym Zjeździe Szkół noszących imię Jana Pawła II w Zasutowie.   Zjazd  Szkół rozpoczął się  Mszą świętą w kościele parafialnym w Opatówku, której przewodniczył ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.  Dalsza część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół w Zasutowie. Uczestnicy podziwiali występy  artystyczne, które  składały się z prezentacji  nadesłanych prac konkursowych. Naszą szkołę w konkursach reprezentowali: Filip Danelski z kl. II w konkursie plastycznym klas I-III i Agnieszka Słomka z kl. IV  na prezentację multimedialną o św. Janie Pawle II klas  IV – VI. Szczególną atrakcją zjazdu był taniec  dzieci przedszkolnych przebranych za krasnoludki. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Po posiłku delegacje dzieci i młodzieży wzięły udział w wycieczce, podczas której mogły zobaczyć nowy pomnik pomordowanych w Małej Górce i cmentarz w Nekielce.