01 września 2016 22:04 | Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Lipinach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Uroczysty apel poprzedziła msza święta, na której proboszcz, ks. Rafał Wnuk życzył uczniom i nauczycielom obfitych łask Bożych w nowym roku szkolnym. W czasie akademii w szkole dyrektor szkoły, pani Janina Szlufarska – Kłosek, bardzo serdecznie wszystkich powitała. Dyrektor przedstawiła również nowych nauczycieli i zmiany związane z organizacją roku szkolnego. W czasie swojego wystąpienia podziękowała organowi prowadzącemu szkołę za zaangażowanie, dzięki któremu w klasach 4-6 wprowadzone zostały lekcje języka niemieckiego oraz dodatkowe lekcje matematyki. Następnie głos zabrali ksiądz proboszcz i radny, pan Adam Rogacki, którzy życzyli zebranym powodzenia w nauce, ale także dobrej zabawy i chwil wartych wspomnień. Później odbyła się część artystyczna, która nawiązywała do minionych wakacji oraz rocznicowych wydarzeń historii naszego kraju. Uczniowie podkreślili, że powinniśmy się cieszyć wolnością, ale też nie zapominać o złożeniu hołdu wszystkim walczącym i poległym, którzy nawet dla współczesnej młodzieży powinni być drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.