12 października 2016 19:47 | Aktualności

WIELKOPOLSKA DO POZNANIA

W październiku uczniowie SP Lipiny brali udział w wycieczce na Szlaku Piastowskim. Wycieczka zaplanowana była w ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski, dlatego w planie zwiedzania znalazła się katedra na Ostrowie Tumskim (wraz z lekcją muzealną zorganizowaną przez ICHOT), Giecz, wyspa w Ostrowie Lednickim oraz Gniezno. Uczniowie mogli zobaczyć miejsca, których zazwyczaj nie ma w programach; poznawać rozwiązania architektoniczne i gospodarcze, które robiły na nich wrażenie. Poznawanie początków państwa Mieszka i Chrobrego nie byłoby tak przyjemne, gdyby nie autokar wielkopolskiej drużyny piłkarskiej – KKS LECH Poznań. Opowieści kierowcy i pilota pozwoliły na bliższe poznanie historii tego klubu, natomiast częste puszczanie hymnu Kolejarza przyczyniło się do utrwalenia słów.

Wyjazd z pewnością należał do bardzo udanych. Mimo że pogoda nie była najciekawsza, to jednak – według opinii uczniów – uatrakcyjniła wyjazd.