23 października 2016 20:31 | Aktualności

DZIEŃ PAPIESKI

17- tego października wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach spotkali się przy tablicy pamiątkowej, by uczcić pamięć patrona szkoły - Jana Pawła II w kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie klasy piątej przygotowali krótki apel, w którym przypomnieli o kolejnych - a zapoczątkowanych przez Jana Pawła II - Światowych Dniach Młodzieży. Zwieńczeniem tego spotkania, był 16. Dzień Papieski, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dzieci zebrały 50 złotych. Jest to nasza cegiełka, którą chcemy budować „żywy pomnik” dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II.