04 grudnia 2016 20:18 | Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to dla wszystkich Polaków wyjątkowa rocznica, gdyż tego dnia świętujemy odzyskanie niepodległości po 125 latach niewoli. W przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się apel dla uczniów oraz mieszkańców wsi przygotowany przez uczniów klas VI i V. Uroczystość została zorganizowana pod kierunkiem pani Doroty Jędrkowiak.

Jak podczas wszystkich ważnych uroczystości apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W krótkim montażu słowno-muzycznym zostały przypomniane najważniejsze postacie i wydarzenia związane z tym świętem. Troje uczniów klasy V przedstawiło krótką scenkę „Jaś – data historyczna”, podczas której w prosty sposób wytłumaczono czym jest patriotyzm i duma narodowa. Oprócz wysłuchania wierszy każdy uczestnik apelu mógł zaśpiewać najpopularniejsze pieśni patriotyczne.