04 grudnia 2016 20:28 | Aktualności

BO UCZYĆ SIĘ WARTO - SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

2 listopada w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu Bo uczyć się warto - spotkanie z absolwentem. Zaproszonym gościem była Joanna Stefaniak - absolwentka naszej szkoły, gimnazjum w Margoninie i LO o profilu humanistycznym w Ratajach. Ukończyła studia  na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunek Filologia polska.  Była dziennikarka Tygodnika Wągrowieckiego. Od trzech lat związana z poznańskim startupem Qpony, gdzie odpowiedzialna jest za social media oraz pozyskiwanie użytkowników kanałami offline i online. Prywatnie, jak deklaruje wielbicielka Twittera, kiepskich filmów i dobrych książek. Absolwentka podczas spotkania wspominała chwile spędzone w murach naszej szkoły, koleżanki, kolegów, nauczycieli i swoje sukcesy.  Spotkania te, oprócz dzielenia się wspomnieniami z okresu pobytu w szkole, mają za zadanie promować wśród uczniów wartość edukacji, wytrwałość w pracy nad poszukiwaniem i rozwijaniem swoich uzdolnień i predyspozycji. Przekonywała, aby nie zniechęcać się najmniejszą porażką, ale wyciągać z niej wnioski, a nade wszystko  nie tracić wiary we własne umiejętności -  Nim znajdziemy się tam, gdzie chcemy, będzie trzeba zaliczyć kilka upadków i przełknąć łzy porażki, ale efekt końcowy jest tego wart. Gość sugerowała kłaść nacisk na naukę języków obcych, bo ich znajomość otwiera drogę do sukcesu.  Spotkaniu towarzyszyła doskonała atmosfera. Widać było wielkie zainteresowanie uczniów, czego dowodem były liczne pytania do absolwentki. Z pewnością dla wielu młodych ludzi przykład drogi naszego gościa do  zawodowego sukcesu  może być inspiracją do planowania swojego rozwoju i dowodem na to, że nawet wydawało by się odważne pomysły na siebie, przy zaangażowaniu, pasji  i determinacji mogą się zrealizować.

Za przyjęcie zaproszenia na spotkanie w imieniu uczniów i grona pedagogicznego podziękowali Oliwia Kołodziejczak - przewodnicząca SU i Jarosław Dolecki.