04 grudnia 2016 20:33 | Aktualności

ŚNIADANIE DAJE MOC

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II po raz drugi bierze udział w programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. W związku z tym 8 listopada uczniowie klasy II i III z wychowawczyniami p.J.Gallas i p.B.Kowalską oraz rodzicami przygotowali zdrowe śniadanie. Było ono podsumowaniem trwających od miesiąca zajęć, pogadanek i działań praktycznych dotyczących zdrowego odżywiania. Dzieci zaopatrzone w pieczywo, warzywa, sery, wędliny, owoce oraz przybory, dokładnie umyły ręce, założyły wcześniej wykonane  kucharskie czapki i z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. W krótkim czasie przygotowały pyszne, kolorowe kanapki, owocowe i warzywne szaszłyki, soki owocowe oraz mleczne koktajle. Następnie wszyscy zasiedli do pięknie nakrytego stołu. Przygotowane zdrowe smakołyki szybko znikały z talerzy. Takie śniadanie z pewnością daje moc do pracy, nauki i zabawy. Było także okazją do integracji zespołów klasowych oraz lekcją kulturalnego i higienicznego spożywania posiłku. Uczniowie klas młodszych chętnie podzielili się wykonanymi przez siebie kanapkami z pozostałymi uczniami i nauczycielami naszej szkoły.