01 stycznia 2017 21:13 | Aktualności

JASEŁKA

22 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach, jak każdego roku, odbyło się spotkanie wigilijne nauczycieli, uczniów, rodziców i zaproszonych gości. Cała uroczystość rozpoczęła się Jasełkami przygotowanymi przez uczniów klasa VI, która to zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Uczniowie, w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili scenę narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i anioł. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Wszystkim zebranym życzenia świąteczne złożyła pani dyrektor, Janina Szlufarska-Kłosek, a do życzeń przyłączyli się również przedstawiciele rad MiG Margonin i Gołańcz, pani Alina Kruszka oraz pan Józef Ryłko. Następnie rozstrzygnięto świąteczny konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Przybył również najbardziej wyczekiwany przez uczniów gość, czyli Gwiazdor, który obdarował wszystkie dzieci prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Na zakończenie nauczyciele oraz zaproszeni goście zasiedli do świątecznie nakrytego stołu.