05 lutego 2017 20:39 | Aktualności

KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO

Pod koniec grudnia w Szkole Podstawowej w Lipinach podsumowano czteromiesięczny projekt czytelniczy związany z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki wspomnianemu programowi biblioteka szkolna wzbogaciła się o 264 nowe pozycje książek poczytnych przez młodych czytelników. Zgodnie z wymogami NPRC każda klasa realizowała projekt na podstawie wybranej przez nich książki i czytanej przez 15 minut na każdej godzinie wychowawczej. Uczniowie tworzyli prezentacje, plakaty, gry planszowe, pisali listy, samodzielnie przygotowywali czekoladę, gościli weterynarza i opiekuna schroniska. W szkolny Dzień książki nastąpiła prezentacja projektów - gier, prezentacji multimedialnej, smakowitej czekolady, inscenizacji i pamiątkowych zdjęć ze spotkań. Na koniec nauczyciele oraz  pani z Biblioteki Miejskiej głośno czytali fragmenty książki Sempe i Gościnnego „Mikołajek i inne chłopaki”.

Największym aplauzem przyjęto panią matematyk, której czytającej literaturę piękną na lekcjach uczniowie nie widzą. Uczniowie z SP Lipiny potwierdzili, że dzieci czytają i czytają chętnie, jeśli książka zachęci ich okładką.