05 lutego 2017 21:11 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE

W związku z trwającą kampanią społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowej Straży Pożarnej pod nazwą „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ” oraz zbliżające się ferie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbyło się spotkanie edukacyjne  z uczniami klasy II i III.  Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży p. Borucki opowiedział dzieciom o zagrożeniach występujących w domach w okresie zimowym związanych z sezonem grzewczym. Dużo emocji wśród uczniów wywołał pokaz działania czujnika czadu. Strażak omówił również bezpieczeństwo podczas wypoczynku zimowego oraz w czasie spędzania czasu wolnego. Zwrócił uwagę na bezpieczne lodowiska oraz pokazał, w jaki sposób należy zachować się podczas ratowania osoby, pod którą załamał się lód.