26 marca 2017 21:39 | Aktualności

Spotkanie z Quasimodo

23 stycznia uczniowie klas II i III naszej szkoły w Chodzieskim Domu Kultury obejrzeli spektakl muzyczny Dzwonnik z Katedry Notre Dame w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Muzycznego FORTE. Spektakl był piękną opowieścią o garbatym Quasimodo, który pokonał swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Była to jednocześnie historia  o miłości, tęsknocie  i możliwości odwrócenia złego losu. W sztuce nie brakowało wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszającą muzyką, a gra świateł i projekcje multimedialne dodatkowo wpłynęły na odbiór sztuki przez młodych widzów. Fabuła spektaklu z pewnością skłoniła naszych uczniów do przemyśleń i refleksji, że innych należy cenić i kochać nie za to jak wyglądają i są ubrani, ale za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Była to bardzo pouczająca lekcja tolerancji.