26 marca 2017 21:54 | Aktualności

TEATR WIELKI OD KUCHNI

24 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach uczestniczyli w nietypowej wycieczce do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić te miejsca w teatrze, o których dotychczas tylko słyszeli na lekcjach, a które zazwyczaj nie są udostępniane widzom. Dzieci mogły stanąć na scenie, usiąść przed lustrem w garderobie aktorów, a także stanąć przy drążku baletowym. Z pewnością niebywałą atrakcją była zmieniająca się na ich oczach scena, którą właśnie przygotowywano na wieczorny spektakl. Dzieci dowiedziały się, za co w teatrze odpowiada charakteryzator, rekwizytor czy sufler. Były również świadkami próby, którą obserwowali z loży prezydenckiej.

Wycieczka zrobiła ogromne wrażenia na każdym uczniu i chyba każdy uczestnik poczuł tę osobliwą magię teatru.