27 czerwca 2017 09:49 | Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ KRZYŻANEK

26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lipinach odbyło się niecodzienne spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek, która w swoim dorobku literackim ma już kilkadziesiąt książek dla dzieci. Ta poczytna poznańska autorka przybyła do szkoły na zaproszenie dyrektor szkoły, pani Janiny Szlufarskiej – Kłosek. Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy tematyczne, by w ten sposób zapewnić kameralność spotkania, ale i stworzyć możliwości kontaktu z autorką. Już pierwsze zdanie wypowiedziane przez Joannę Krzyżanek zapowiadało ciekawą przygodę w świat wyobraźni. Niezwykły gość opowiadał o początkach swojego pisania, o pierwszej książce, napisanej już w dzieciństwie, a teraz będące największym skarbem autorki, pełnym wspomnień. Bardzo atrakcyjny, żywy, a zarazem niezwykle zabawny sposób opowiadania szybko niemalże „wchłonął” słuchających uczniów. Poznawanie Starego Knedelkowa i jego mieszkańcach, zwłaszcza znana małym czytelnikom - Cecylka Knedelek – bohaterka serii książeczek poznańskiej pisarki - całkowicie zajęło dzieci i to zarówno te młodsze, jak i starsze. Uczniowie z uwagą wysłuchały opowieści o zadziwiających zwyczajach sąsiadów oraz przyjaciół Cecylki. Pani Joanna opowiedziała także o tym, jak szybko można zapomnieć o całym świecie czytając książki, poznając tysiące przygód naszych bohaterów.

W drugiej części spotkania pani Joanna przeprowadziła dla uczestników warsztaty plastyczne. Za przykładem autorki, dzieci wykonywały z papieru i z drewnianych patyczków pomysłowe postacie, które mogą służyć także jako zakładki do książek

Na zakończenie spotkania dzieci mogły uzyskać autografy oraz zakupić książki. Spotkanie z Joanną Krzyżanek potwierdziły, że literatura może poruszać wszystkie zmysły, wyobraźnię, inspirując do wielu kreatywnych działań oraz pasji.