27 czerwca 2017 09:57 | Aktualności

WIWAT MAJ

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja oraz Święto Flagi Państwowej. Uroczystości te wpisane są w coroczny kalendarz pracy naszej szkoły. Apel z okazji rocznic majowych odbył się 28 kwietnia 2017r uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymny państwowego. Uroczystość szkolna stała się wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klasy V, którzy przygotowywali apel, przedstawili najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja oraz przypomnieli genezę naszej flagi narodowej. W trakcie apelu podkreślono, że symbole narodowe należy traktować z szacunkiem i oddawać im cześć i chwałę.  Wiersze, recytowane z wielkim zaangażowaniem, przeplatane były wiadomościami historycznymi z tamtego okresu oraz pieśniami patriotycznymi. Na koniec przedstawienia uczniowie kl. V wręczyli widowni białe i czerwone tulipany, jako symbol naszych barw narodowych. Po zakończeniu programu głos zabrała dyrektor szkoły pani Janina Szlufarska – Kłosek, która podziękowała   za przygotowanie programu oraz życzyła wszystkim przeżywania w miłej i podniosłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.