27 czerwca 2017 21:42 | Aktualności

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY MTM

25 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczny pod hasłem Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów z klas III i IV szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale również logicznym myśleniem oraz umiejętnością wnioskowania. Komisja konkursowa po sprawdzeniu i ocenie prac przyznał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dwa tytuły Wicemistrzów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas III, tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymała Nadia Nonna – uczennica SP w Lipinach, tytuł I Wicemistrza przypadł w udziale Norbertowi Koczorowskiemu, uczniowi SP w Margoninie, natomiast III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał uczeń SP nr 1 w Chodzieży – Paweł Przybyszewski.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymała Zuzanna Jułga – uczennica SP w Lipinach, drugie miejsce i tytuł
I Wicemistrza zdobyła Wiktoria Hejne z SP w Margoninie, a III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymała Lena Kucik – uczennica SP nr 1 w Chodzieży.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wartościowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej        w Lipinach.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczyła dyrektor szkoły Janina Szlufarska-Kłosek.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z matematyką.