27 czerwca 2017 21:45 | Aktualności

FESTYN RODZINNY

Autor „Malego Księcia” uważał, że „Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi”. Tę myśl pracownicy Szkoły Podstawowej w Lipinach, uczniowie i rodzice przemienili w realne zdarzenie podczas Festynu Rodzinnego 27 maja.

Tego dnia wszyscy chętni i gotowi do zabawy zebrali się w sali gimnastycznej, by wpierw uczniowie mogli uczcić Dzień Matki śpiewając i recytując wiersze. Następnie grupa taneczna – specjalnie dla Ojców – do hitu Bruno Marsa przedstawiła energetyzujący taniec. Na koniec nauczyciele i rodzice przedstawili inscenizację wiersza „Na straganie”. Po tym zdarzeniu wszyscy wyszli na szkolne boisko, na którym na dzieci czekały konkurencje oraz dmuchane zamki i trampoliny. Każdy mógł się posilić szarymi kluchami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Lipin i Dębińca, ciastem lub kiełbaską. Nie lada atrakcją były różnorodne instrumenty przywiezione przez pana Konrada Rogińskiego.

Pogoda dopisała, konkurencje rozbawiły każdego, posiłek dodał energii, więc imprezę można uznać za udaną.