05 lipca 2017 10:28 | Aktualności

Z WIZYTĄ W STOLICY

12 czerwca 2017 roku uczniowie kl.II i III udali się wraz z wychowawcami i rodzicami na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 74 osoby. Wyjechaliśmy o godz. 4.00. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od  Zamku Królewskiego. Przewodnicy bardzo ciekawie opowiadali o tym miejscu, a my mogliśmy podziwiać królewskie komnaty. Później przeszliśmy na Stare Miasto, by podziwiać kamieniczki, pomnik Syrenki oraz kupić pamiątki z Warszawy. Kolejnym punktem zwiedzania był Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Barbakan, pomnik Małego Powstańca i pomnik Szewca Jana Kilińskiego. Następnie odbyliśmy niesamowitą podróż metrem pod Wisłą na Stadion Narodowy. Była to również największa i najbardziej oczekiwana atrakcja, gdyż wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem ich marzeń. Oczywiście weszliśmy na trybuny, a co niektórzy wspięli się nawet na ich szczyt, by z góry podziwiać ogrom tego obiektu. Kolejnym punktem programu był spacer po Łazienkach Królewskich. Mogliśmy obejrzeć z bliska Pałac na Wyspie oraz pomnik Fryderyka Chopina. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien naszego piętrowego autokaru. Przejechaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, aby zobaczyć budynki ambasad, Sejmu i Senatu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Wzmocnieni posiłkiem w Mc Donalds udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka do stolicy Polski była dla uczniów i ich rodziców niezwykłym przeżyciem, a chwile tam spędzone na długo pozostaną w pamięci.