05 lipca 2017 10:40 | Aktualności

WYCIECZKA ROWEROWA DO SCHRONISKA

Gdy uczniowie klas II-III zwiedzali zabytki Warszawy, uczniowie 4-6 wybrali się na wycieczkę rowerową do Schroniska dla zwierząt „Cywil” w Rybowie. Po przebyciu 8 km wszyscy uczniowie przekazali drobny upominek podopiecznym schroniska, czyli paczuszki z karmą. Następnie pani Danuta Jarwina oprowadził nas po terenie schroniska, opowiadając o specyfice tego zawodu, trudnościach, ale i chwilach radości i satysfakcji związanych z tym miejscem. Pokazała nam boksy z przeróżnymi, przesympatycznymi czworonogami, często dodając historię przybycia psa do schroniska. Później zaprowadziła nas na ogromną ogrodzoną polankę, na którą przyprowadziła psy. Każdy uczeń mógł wyczesać zwierzę, pobawić się z nim, poprzytulać się do nich, a także nagrodzić smakołykiem za dobre zachowanie. Na koniec pani Danuta przedstawiła nam zasady adopcji psa ze schroniska oraz zasady wolontariatu.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Konarach u państwa Wekwerth, by tam zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska i odpocząć na świeżym powietrzu.

Choć pogoda płatał nam różne figle – deszcz, silny wiatr – wycieczka była niezwykle udana i łapiąca za serce.