12 września 2017 11:23 | Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Choć pogoda nie zachęcała do wychodzenia z domu, to jednak 4 września wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach zainaugurowali rok szkolny 2017/2018 mszą świętą w kaplicy. Następnie - już w budynku szkoły – nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przez dyrektor szkoły, panią Janinę Szlufarską-Kłosek. Dyrektor powitała wszystkich zebranych gości, szczególną uwagę zwróciła na piętnaścioro pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli swoją edukacyjną karierę. Pozostałym uczniom życzyła radości podczas zdobywania wiedzy, rozwijania pasji, marzeń, zawiązywania trwałych przyjaźni. W swym przemówieniu zwróciła się również do nauczycieli i rodziców, którym życzyła  satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Następnie wiceburmistrz, pan Łukasz Malczewski, wręczył pierwszakom kuferki z najpotrzebniejszymi przyborami szkolnymi "na dobry początek", a pozostałym uczniom życzył samych sukcesów".

Nasi uczniowie nie zapomnieli o wydarzeniach mających miejsce 1 września 1939 roku. W krótkim programie wspomnieli tych, którzy wówczas polegli walcząc o wolność i suwerenność.

Na koniec wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, by spotkać się z wychowawcami.