22 października 2017 20:50 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas IV - VII. Do sprawdzenia swoich umiejętności rachunkowych  przystąpiło  62 uczniów.  Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 61 uczniów. Poprzez  wspólną zabawę - rozwiązując zagadki i łamigłówki matematyczne we wszystkich klasach - łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie.

Dzięki takim akcjom  chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, dlatego musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza, bo obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, choćby przez chęć zdrowej rywalizacji. Gratulujemy Mistrzowi – Agnieszce Słomce, dziękujemy Egzaminatorom i pozostałym uczestnikom.