22 października 2017 21:00 | Aktualności

ŚLADAMI POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKI

8 października uczniowie szkół z Lipin i Radwanek uczestniczyli w XXXI Ogólnopolskim Rajdzie Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa. Zanim dotarli na metę rajdu wzięli czynny udział w grze miejskiej pt. „Czas patriotów” w Poznaniu. Był to fascynujący spacer, choć czasami bardzo trudny, po dawnym Poznaniu. Jego celem było znalezienie wyznaczonych punków/szczegółów na mapie miasta związanych z historią Powstania Wielkopolskiego. Nierzadko pomocne były obrazy L. Prauzińskiego, które uwieczniły przebieg przygotowań i pierwszych powstańczych dni. Choć nie udało się rozwiązań części zadań, to dzieci poznawały historię przez zabawę i działanie, używając własnej wyobraźni i sprytu.

Na mecie uczniowie brali udział w przeróżnych konkurencjach, w których zajmowali wysokie miejsca, dzięki czemu cieszyli się ciekawymi nagrodami.