22 października 2017 21:18 | Aktualności

ODKRYLI BYDGOSZCZ

Na początku października uczniowie Szkoły Podstawowe w Lipinach odbyli nietypową wycieczkę do Bydgoszczy. Najpierw spotkali się z panią przewodnik, która porozdzielała im zadania związane z odwiedzanym miastem. Następnie, spacerując po mieście i zwiedzając jego najciekawsze miejsca, uczniowie rozwiązywali przeróżne zagadki i rebusy. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe kubki z herbem Bydgoszczy. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam poznali ciekawostki związane z przestrzeganiem higieny przez naszych przodków, poznali prototypy współczesnych pryszniców, prali na tarze. Jednak najwięcej radości sprawiły im warsztaty  wyrobu własnego mydła. Mogli wówczas tworzyć mydła o wybranym zapachu z dodatkami w postaci lawendy, płatków, kawy itd. Na koniec każdy uczestnik otrzymał osobiście skomponowane mydło.

Nietuzinkowe zwiedzanie i czynny udział w poznawaniu spowodowały, że uczniowie mogą powiedzieć, że Bydgoszcz już znają z jak … najczystszej strony.