23 października 2017 07:47 | Aktualności

JAK ONI ŚLUBOWALI

W piątek 13 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach 15 dzieci złożyło uroczyste ślubowanie oraz zostało pasowanych na uczniów pierwszej klasy. Występom przyglądali się rodzice, nauczyciele, koledzy z przedszkola oraz starszych klas. Pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ krocząc w rytm Marsza Gladiatorów, a następnie uczniowie klasy IV zaprosili wszystkich na program edukacyjny pod wiele mówiącym tytułem „Jak oni ślubują”. Uczniowie wzięli udział w swoim pierwszym castingu na pierwszaka: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, rapowali i udzielali odpowiedzi na pytania komisji, w której składzie zasiadali ich starsi koledzy. Wszystkie dzieci udowodniły, że znają swoją Ojczyznę i są gotowe do zdobywania wiedzy i świata.  Komisja oraz zgromadzona publiczność bez wahania zdecydowała, że pierwszaki świetnie zdały egzamin i  mogą przystąpić do aktu ślubowania. Po wprowadzeniu sztandaru pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię  szkoły, sztandaru swego strzec, być dobrymi kolegami i koleżankami, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, wymagać od siebie, nawet gdyby inni od nich nie wymagali. Następnie dyrektor Janina Szlufarska - Kłosek dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach, a wychowawczyni klasy – p. Justyna Gallas wręczyła małym bohaterom pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje uczniowskie. Dyrektor Oddziału BS w Margoninie p. Paweł Kokosz wręczył uczniom książeczki SKO i słodycze.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, która podziękowała nauczycielom za poświęcony czas i za zaangażowanie w nauczanie i wychowanie uczniów, a pracownikom szkoły za wytrwałość i cierpliwość. Podsumowaniem tego wystąpienia było wręczenie nagród 4 nauczycielom i pracownikom obsługi. Na zakończenie uczniowie starszych klas wraz z Samorządem Uczniowski przygotowali krótkie skecze kabaretowe z życia nauczycieli.

Po części artystycznej goście i nauczyciele zostali zaroszeni na wspólny poczęstunek.