23 października 2017 07:55 | Aktualności

ONI WIEDZĄ JAK URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach od kilkunastu lat realizują program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” organizowany przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16 października, w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie wraz z nauczycielami przez pół godziny podejmowali próbę pobicia rekordu w jednorazowym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Celem tej akcji jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia oraz wykreowanie postawy pewności, co do swoich umiejętności. Uczniowie, nawet ci najmłodsi, bardzo dobrze radzili sobie z wykonywaniem resuscytacji. Równie skutecznie ćwiczyli umiejętność układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej.