03 grudnia 2017 20:19 | Aktualności

BO UCZYĆ SIĘ WARTO ...

23 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu  Bo uczyć się warto - spotkanie z absolwentem. Zaproszonym gościem była p. mgr Emilia Należyta -  absolwentka naszej szkoły, obecnie dyrektor Publicznego Przedszkola w Gołańczy. Pani Emilia wspominała swoich nauczycieli, wychowawców, ulubione zajęcia, kolegów i koleżanki z klasy.  Podkreślała, że w szkole podstawowej oprócz nauki uprawiała sport, który nauczył ją wytrwałości i ciężkiej pracy, a dzięki nim, ambicjom i wysoko postawionym celom osiągnęła wiele w życiu zawodowym.  Potwierdziła, że wspaniali nauczyciele i wiedza zdobyta w naszej szkole zapoczątkowały jej rozwój. Uświadomiła uczniom, że w życiu powinniśmy robić to, co kochamy, co jest zgodne z naszym zainteresowaniem, że nieraz jest pod górkę,  ale najważniejsze jest to, aby się nie zniechęcać porażką, ale wyciągać z niej wnioski. Podkreślała, że uczymy się dla siebie, nie dla innych. Na koniec gość odpowiedziała na liczne pytania uczniów.  Dziękując za zaproszenie pani Emilia przekazała dla uczniów książki, gry edukacyjne i własnoręczne wykonane ozdoby, takie jakie wykonywała kiedyś na zajęciach praktyczno-technicznych w szkole. To spotkanie dowiodło, że absolwenci szkoły są dla naszych uczniów ważni, a organizacja spotkań to wspaniały pomysł. Nasi wychowankowie mogą czerpać  z nich wzory do naśladowania, bo są im bliscy i mało ważne, czy los rzucił ich w miejsca dalekie, czy całkiem bliskie.

Za przyjęcie zaproszenia na spotkanie w imieniu uczniów i grona pedagogicznego podziękowali Oliwia Kołodziejczak  i Michał Kidoń.