04 grudnia 2017 07:56 | Aktualności

NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚC

10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbył się uroczysty  apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Montaż słowno - muzyczny  przygotowany został przez uczniów klasy III i IV  pod kierunkiem wychowawczyń, Beaty Kowalskiej i Agaty Kowalewskiej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, patriotyczne pieśni i wiersze. Przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzi wykonawcy w wierszach i piosenkach ukazali piękno naszego kraju, wagę symboli narodowych i szacunek do tradycji. Na zakończenie programu artyści  Szkolnego koła wokalnego wykonali utwór Kocham wolność zespołu Chłopcy z Placu Broni. Widownia z dużym zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Podsumowania dokonała dyrektor Janina Szlufarska - Kłosek, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu i zachęciła do udziału we mszy św. za Ojczyznę i  gminnych uroczystościach z okazji Narodowego  Święta Niepodległości.