04 grudnia 2017 08:36 | Aktualności

Z WIZYTĄ W CHODZIEŻY

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Lipinach 14 listopada wyjechali do Chodzieży, aby obejrzeć przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. "Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka". Była to teatralna wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Historia zaczyna się w momencie, gdy mieszkańcy Krakowa dowiadują się o porwaniu Profesora Baltazara Gąbki - wybitnego badacza latających żab - przez zbirów króla Krainy Deszczowców. Wielki przyjaciel profesora - książę Krak - namawia Wawelskiego Smoka, aby wraz z kucharzem Bartolinim wyruszył na ratunek Profesorowi. W ślad za nimi podąża tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców, który przez całą podróż próbuje spowolnić pościg. Bohaterowie przeżywają wiele przygód, ale przyjaźń i dobro pozwalają im pokonać wszystkie przeszkody. Dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Dzieci bardzo emocjonalnie odbierały spektakl. Podczas spaceru po Chodzieży dzieci odwiedziły Pocztę, Bank Spółdzielczy, Rynek i Dworzec kolejowy.