21 grudnia 2017 12:22 | Aktualności

ANDRZEJKOWY WIECZÓR MARZEŃ

Już od rana 30 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wprowadzili uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w świat magii, czarów i wróżb.

Każdy po wypowiedzeniu magicznego hasła Święty Andrzej mi ukarze, co mi los przyniesie w darze mógł sprawdzić swoją przyszłość wybierając chińskie ciasteczko z pozytywną wróżbą. Po południu odbyła się dyskoteka z zabawami, wróżbami i różnymi gierkami. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja przygotowali specjalny salon wróżb, gdzie przepiękne wróżki i tajemniczy wróżbici przepowiadali przyszłość. Nie zabrakło im symboli wiedzy magicznej - święcącej kuli, różdżki, miotły itp., a świece, lampiony i inne dekoracje dodawały tajemniczości. Wszyscy uczniowie, zarówno ci młodsi, jak i starsi wspólnie bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Tańce przy muzyce przeplatały się z grami i zabawami przygotowanymi przez opiekuna SU - B. Kowalską.

Radości, śmiechu i fantastycznej zabawy było co niemiara. Wszyscy z wypiekami na twarzach i wiarą, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru opuszczali budynek szkoły.